Rytojaus nėra: Įžanga

Tai žemė, prieš 90 milijonų metų. Geologai šį perioda vadina „Vėlyvuoju Kreidos periodu“. Tuo metu vyravo ekstremalus visuotinis atšilimas, Kai dinozaurai dar valdė planetą. Jie rūpinosi savo gyvybėmis, saugojo kuo aukštesnę vietą maisto grandinėje, užmiršdami juos supančius pokyčius.

Žemynai tolo vienas nuo kito, palikdami didžiulius plyšius Žemės plutoje. Juos užliejo, atsirado jūros. Dumbliai gyvavo ekstremaliame karštyje, teršdami vandenį. Jie mirė ir trilijonai jų nusėdo rifo plyšio dugne. Upės išplovė nuosėdas į jūras, kol jų organinės liekanos buvo palaidotos. Slėgiui augant, didėjo karštis, kol cheminės reakcijos pavertė organikus į angliavandenilinį iškastinį kurą: Naftą ir Natūralias Dujas. Panašus procesas vyko ant žemės, kuris pagamino anglį. Gamtai prireikė 5 milijonų metų, kad sukurtų iškastinį kurą, kurį pasaulis suvartoja per 1 metus. Šiuolaikinis gyvenimo būdas yra priklausomas nuo šios „saulės šviesos“, ir didžiai nuostabai – daugelis žmonių tuo patenkinti.

Nuo 1860, geologai atrado virš 2 trilijonų naftos barelių. Nuo tada, pasaulis sunaudojo maždaug pusę to.

Prieš pumpuojant naftą, reikia ją atrasti. Pradžioje buvo lengva tai daryti ir pigu išgauti. Pirmasis didysis Amerikos naftos telkinys buvo Spindletop, atrastas 1900 metais. Daugybė atsirado vėliau. Geologai ištyrinėjo Ameriką. Jie atrado didžiulius naftos, dujų ir anglies kiekius. Amerika pagamino daugiau naftos nei bet kurios kitos šalys, tai suteikė jai industrinę super galią.

Kai nafta pradedama pumpuoti, lieka tik laiko klausimas kada ji pasieks pabaigą. Kiekvienas grežinys turi skirtingus gamybos rodiklius. Kai visi grežiniai susumuojami, bendras grafikas atrodo kaip varpelio kreivė. Paprastai šaliai užtenka 40 metų po grežinio atradimo pasiekti gamybos piką, po kurio bus tik nuosmukis.

1950 -ais, Shell geofizikas M. King Hubbert pranašavo, kad Amerikos naftos produkcija pasieks piką 1970 -ais, 40 metų po JAV naftos atradimų piko. Keletas juo tikėjo. Visgi 1970 -ais, Amerikos naftos produkcija pasiekė piką ir pradėjo nuolat kristi. Hubbert’as buvo teisus. Nuo šio taško, Amerikos priklausomybė nuo naftos nuolatos auga. Tai pavertė ją pažeidžiama per sąmyšius ir ekonominius nuosmukius per 1973 ir 1979 naftos sukrėtimus.

1930 -ieji matė didžiausią naftos atradimų šuolį per visą JAV istoriją. Nepaisant pažangių technologijų, nuosmukis naujų telkinių atradime buvo negailestingas. Naujausi tyrimai, tokie kaip ANWAR, teigia, kad geriausiu atveju turėsime naftos dar 17 -ai mėnesių. Netgi naujasis „Jack 2“ telkinys Meksikos įlankoje, padengs paklausą tik keliems mėnesiams. Taigi, nei mažas, nei didelis telkinys nepatenkins Amerikos energetinės paklausos.

Akivaizdumas auga, rodydamas, kad naftos produkcija jau pasiekė kulminaciją. Globaliai, naujai atrastų naftos telkinių pikas buvo pasiektas 1960 -ais. Po 40 metų naujų telkinių atradimas smunka nesustabdomai. 54 iš 65 pagrindinių telkinių jau pasiekė gamybos piką. Daugelis kitų netolimoje ateityje taip pat pasieks.

Pasauliui reikia maždaug naujos Saudo Arabijos kas tris metus, kad padengtų dabartinių telkinių nuosmukį. 1960 -ais, šeši bareliai naftos buvo surandami vienam naudajamam bareliui. Po keturių dešimtmečių, pasaulis suvartoja tarp 3 ir 6 vienam bareliui naftos, kurį suranda. Kartą kai pasaulio naftos pikas pasiektas, naftos paklausa padidės ir kuro kainos kis audringai, įtakodamos daugiau nei tik bako pripildymą.

Modernūs miestai priklausomi nuo iškastinio kuro. Netgi keliai, daromi iš asfalto, naftos produkto, kaip ir daugelio namų stogai. Didžiuliai plotai būtų netinkami gyventi be šildymo žiemos sezonu arba oro kondicionavimo vasarą. Priemesčio išsidėstymas priverčia žmonės važiuoti daugelį mylių į darbą, mokyklas ir parduotuves. Didžiųjų miestų gyvenamieji ir komerciniai rajonai išdėstyti toli vienas nuo kito, skatindami žmones važiuoti. Mesčionai ir kitos bendruomenės buvo sukurtos gausiai vartoti naftos energiją.

Chemikalai padaryti iš iškastinio kuro, arba naftos gaminiai yra svarbiausi nesuskaičiuojamų produktų gamyboje. Modernioji žemdirbystės sistema yra visiškai priklausoma nuo iškastinio kuro, kaip ir ligoninės, aviacija, vandens išgavimo sistemos ir JAV armija, kuri viena sunaudoja apie 140 milijonų barelių naftos per metus. Iškastinis kuras taip pat yra svarbus plastiko ir polimero kūrime, pagrindinis kompiuterių, pramoginių prietaisų ir drabužių gamyboje.

Dabartinė ekonomika visiškai priklausoma nuo nesibaigiančio augimo, reikalauja didėjančios pigios energijos paklausos. Mes esame taip priklausomi nuo naftos ir kito iškastinio kuro, kad net maža nelaimė sukeltų didžiulį efektą visuose mūsų gyvenimo aspektuose.